Rama jep lajmin e madh dhe bën një premtim për shqiptarët në Serbi

12:41 20/08/20201min97
1597483479_EdiRama

Shqiptarët në Serbi do t’u lejohet përdorimi i librave shkollorë nga Shqipëria.

Këtë fakt e ka bërë me dije vetë kreu i qeverisë, Edi Rama, i cili ka reaguar me anë të një status në rrjetet sociale, teksa shprehet se, shqiptarët e Luginës së Preshevës do kenë një shërbim arsimor sa më cilësor në gjuhën shqipe.

“LIBRA SHKOLLORË SHQIP për shqiptarët në Serbi për arsimin parauniversitar. Shumë më pranë shqiptarëve të Luginës me qëllim ofrimin e arsimit sa më cilësor në gjuhën shqipe”, shkruan në lidhje me këtë lajm të madh për gjithë shqiptarët, Kryeministri Rama.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto