Rama akuzon: Basha ka përgatitur dosjen e Hagës ndaj drejtuesve të UÇK

12:03 08/11/20201min83
Screenshot_4-13

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një Twitter, lidhur me situatën në Kosovë, ku disa prej drejtuesve janë dorëzuar në Gjykatën e Hagës.

Rama i ka kërkuar Presidentit Ilir Meta, dhe ish-kryeministrit Sali Berisha, pse e kanë votuar raportin e Dick Marty.

Kryeministri Rama ka pyetur edhe kreun e PD-së, Lulzim Basha, se çfarë dosje ke përgatitur për sajesën e Shtëpisë së Verdhë bashkë me mjekun peruan që dëshmon se ti ke mbledhur dëshmitë bashkë me të.

Reagimi i Ramës:

Ilir a mund t’ia thuash shqiptarëve pse e votove pro raportin e Dick Marty, bashkë me Saliun kur ne e votuam kundër? Po ti Lulëzim a e sqaron dot çfarë dosje ke përgatitur për sajesën e Shtëpisë së Verdhë bashkë me mjekun peruan që dëshmon se ti ke mbledhur dëshmitë bashkë me të?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto