Qeveria merr vendimin, jepen 560 milionë lekë për naftëtarët e Ballshit

13:59 13/11/20201min65
azazazazaza-2

Qeveria ka vendosur të ndihmojë me 560 milionë lekë naftëtarët e Ballshit, pasi këta të fundit mbyllën grevën disa javore dhe pranuan të hynin në diskutime me kryeministrin Edi Rama.

Lajmi për këtë ndihmë është bërë i ditur nga drejtoresha e Buxhetit në Ministrinë e Financave. Shuma prej 560 milionë lekësh do iu shpërndahet naftëtarëve si pagë, për shkak se kompania nuk i paguan prej kohësh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto