Publikohet raporti, ja sa raste të reja janë regjistruar me COVID në Itali për 24 orët e fundit

17:41 02/11/20201min78
-640-0-5fa031d2c2086

Italia ka publikuar shifrat më të fundit sa i përket infektimeve dhe vdekjeve nga koronavirusi.Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 22253 raste të reja, ndërsa 233 qytetarë kanë humbur jetën.

Ajo që bie në sy është rënia e numrit të tamponëve. Në 24 orët e fundit janë kryer vetëm 135 mijë të tillë.

Ndërsa ditën e djeshme Italia ka regjistruar 29,907 mijë raste të reja infektimesh, ndërsa 208 pacientë kanë ndërruar jetë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto