Publikohet lista e plotë e fituesve në MTV EMA 2020

00:11 09/11/20205min93
Huis-2-1024x576-1-780x439

Evenimenti i MTV EMA 2020 kësaj radhë është mbajtur në mënyrë virtuale, për shkak të pandemisë coronavirus.

Duke u transmetuar në pothuajse mbarë botën, deri më tani janë zgjedhur fituesit e kategorive të ndryshme, shkruan Heavy.

Vlen të theksohet se në nominime nuk ishte asnjëra prej këngëtareve shqiptare, përvec Dua Lipës.

Sa i përket artisteve si Rita Ora dhe Bebe Rexha, që të dyja kanë marrë pjesë ne prezantimin e evenimentit.

Ndërkohë, Lady Gaga ka kryesuar në të shumicën e nominimeve, vetëm në njërën prej tyre ka fituar.

Lista e plotë e fituesve:

Video më e mirë

DJ Khaled – POPSTAR ft Drake starring Justin Bieber

Artisti/ja më e mirë

Lady Gaga

Kënga më e mirë

BTS- Dynamite

Kombinimi më i mirë

Karol G ft Nicki Minaj- Tusa

Best Pop

Little Mix

Grupi më i mirë

BTS

Artisti i ri

Doja Cat

Më shumë fansa

BTS

Best Latin

Karol G

Best Rock

Coldplay

Best Hip-hop

Cardi B

Best Electronic

David Guetta

Best Alternative

Hayley Williams

Video për mirë

H.E.R- I can’t breathe

Best Push

YUNGBLUD

Transmetimi ‘live’ më i mirë

BTS- Bang Bang Con

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto