“Pse Rama po heq orenditë e tij personale nga zyra e kryeministrit”/ Balliu: Të bashkohemi për të rrëzuar regjimin

13:31 16/09/20202min61
klevis-balliu1

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu në një deklaratë ka thënë se kryeministri Edi Rama është në ditët e tij të fundit, ndaj edhe po largon orenditë e tij personale nga zyra e kryeministrit.

Balliu i bëri thirrje qytetarëve që të bashkohen për të larguar regjimin e Ramës që ka për qëllim persekutimin e popullit.

“I bëj thirrje të vënë këmbët tek frenat dhe mos persekutojnë qytetaret. Do të marrin përgjegjësi ata që kanë dhunuar banorët e unazës.  Na takon ne që njëherë e mirë ti japim fund këtij regjimi që merren me qytetarët ndërkohë që duhet të merreshin me ato shpërthimet që ndodhin në mes të rrugës.

Këta e kanë çuar policinë në funksion të torturës. I bëj thirrje qytetareve që të bashkohemi dhe ta largojmë këtë regjim që ka për mision persekutimin e qytetareve.

Rama është në ditët e fundit dhe kjo është arsyeja pse po largon orenditë e tij personale nga zyra e kryeministrit”, tha Balliu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto