Protesta e PDIU-së dhe VV-së ndaj Greqisë/Arrestohet Boiken Abazi, policia shoqëron edhe 22 të tjerë

11:52 20/10/20201min112
8888

Aktivisti dhe drejtuesi i Qendrës së Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Shqipëri, Boiken Abazi, është arrestuar nga policia.

Ndërkaq, më herët mes policisë dhe kreut të PDIU-së shpëtim Idrizi dhe pjesëmarrësve në protestë të Shoqatës “Çamëria” pati përplasje të shumta.

“Është i turpshëm reagimi dhe arsyeja: parandalimi i covidit. Bëhen asambletë e Edi Ramës dhe nuk ka covid. Ne nuk e zgjodhëm protestën në kohë kovidi por Greqia në kohë covidi kërkon 12 milje nga deti ynë” u shpreh Idrizi

Nën motot “Mos prek Shqipërinë!”, “Mos harro Çamërinë!”, “Shoqata patriotike “Çamëria” dhe PDIU ftonte të gjithë shqiptarët sot në orën 11:00, përpara Ministrisë së Jashtme, në tubimin paqësor për: Çështjen Çame, Heqjen e ligjit të luftës , 12 miljet detare shqiptare, Greqia i ka në Prevezë“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto