Pronari i Amazon Jeff Bezos tejkalon 200 miliard dollarë në pasuri

19:58 27/08/20201min86
brezos

Jeff Bezos, themeluesi dhe CEO i platformës së blerjeve në internet Amazon, ka tejkaluar 200 miliard dollarë në pasuri personale. Bezos arriti të bëhej personi i parë që arriti një pasuri prej 200 miliardë dollarësh.

Amazon'un sahibi Jeff Bezos'un serveti 200 milyar doları aştı - 2

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *