Pronarët e Sitit blejnë klubin e Trojes në Francë

18:49 03/09/20201min149
YTI

Sheikët arabë, “City Football Group”, të cilët kanë në pronësinë e tyre klubin e njohur anglez, Mançester Siti, duket se nuk kanë ndërmend të ndalen.

Së fundmi ata kanë blerë klubin e 10-të dhe tashmë shtojnë numrin e klubeve që kanë në pronësinë e tyre. Ditën e sotme kanë zyrtarizuar marrjen në pronësinë e tyre të klubit francez të Trojes, i cili militon në Ligën e dytë.

Kujtojmë se “City Football Group” tashmë ka në pronësinë e tyre skuadrat e: Girona Girona (Spanjë), Lomel (Belgjikë), Melbërn Siti (Australi), Montevideo Siti Torke (Uruguai), Mumbai Siti (India), Nju Jork Siti (SHBA), Sinçuan Jiuniu (Kina), Trojes (Francë), Jokohama F. Marinos (Japoni).

Shumë shpejt PSG-ja, e cila gjithashtu është në pronësinë e sheikut Naser Al-Khelaifi, pritet të ketë një konkurrent tjetër në Francë, nëse ata investojnë njëjtë siç kanë bërë te Mançester Siti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto