Projeksionet/ Joe Biden lë pas Donald Trump, ja shtetet ku mund të shpallen fitues dhe sa vota sigurojnë dy kandidatët

02:52 04/11/20202min82
auto__115186014_hi0641517901604446291

Projeksionet e fundit kanë bërë të ditur se kandidati i demokratëve Joe Biden mund të dalë fitues në nëntë shtete, duke mundur të sigurojë kështu 85 vota në senatin elektoral.

projektime

Shtetet që mund të fitojë sipas projeksioneve janë: Vermont, Masachusets, Rhode Island, Conecticut, New Jersy, Delawere, Maryland, Illions, Virginia.

Ndërsa kandidati i republikanëve Donad Trump mundur të fitojë tetë shtete, duke i siguruar kështu 61 vota në senatin elektoral.

Vendet ku mund të fitojë Trump janë: Oklahama, Misisipi, Alabama, Tenese, Kentaki, West Virginia, Karolina e Veriut, Arkansas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto