Procesi për përzgjedhjen e kandidatëve për BKH-në, përfundon në gjykatë

13:17 26/10/20201min62
bkh2-780x405-1

Një prej kadidatëve për Byronë Kombëtare të Hetimeve, por që është skualifikuar nga gara, ka depozituar në Gjykatën Administrative një padi për procesin e përzgjedhjes së kandidatëve.

Ai kërkon që ky proces të shpallet i pavlefshëm, pasi pretendon se është skualifikuar padrejtësisht.

Sipas informacioneve, ka edhe të tjerë kandidatë që deklarojnë se janë skualifikuar në mënyrë të padrejtë.

Procesi për përzgjedhjen e kandidatëve për hetues të BKH u përshëndet dhe nga ana e ambasadës amerikane në Tiranë, dy ditë më parë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto