Presidenti Meta flet për situatën dëshpëruese: Emergjencë kombëtare me pasoja katastrofike

12:45 12/09/20204min65
meta-kushtetuta-1 (1)

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka reaguar me shqetesim pas lajmit te “Le Monde” per ritet shqetesuese te shpopullit te Shqiperise. presidenti Ilir Meta

Me nje shenim ne faqen e tij ne Facebook, Meta, thekson se “Adresimi i menjëhershëm i këtij fenomeni është emergjencë kombëtare, dhe çdo neglizhencë e mëtejshme do të kishte pasoja katastrofike”.

Mesazhi i Metes

Ritmet shqetësuese të shpopullimit të Shqipërisë edhe sipas prestigjozes “Le Monde” tregojnë se situata në vend është më dëshpëruese se në vitet ’90.

Adresimi i menjëhershëm i këtij fenomeni është emergjencë kombëtare, dhe çdo neglizhencë e mëtejshme do të kishte pasoja katastrofike.

Koha për të rikthyer shpresën tek shqiptarët është tani!

Rruga që duhet ndjekur është e qartë: Shqiptarët duhet të marrin në dorë fatet e tyre!

Çdo pritshmëri tjetër është NAIVITET, ILUZION dhe TRADHTI! 🇦🇱

monde

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto