Presidenti Macron shkel protokollin kundër COVID-19

11:55 10/09/20201min103
presidenti-1-696x361

Presidenti francez Emmanuel Macron, teksa ishte në një takim me studentët në kampin veror të universitetit Clermon-Ferrand, për një moment hoqi maskën pasi u ndje shumë keq.

Ai e bëri këtë gjest për t’u kollitur dhe siç duket e kishte shumë problem mbajtjen e maskës.

Macron u shpreh :

“Do ta vendos një maskë më të hollë sepse më duket se kjo po absorbon gjithçka.”

Presidenti u kritikua ashpër në rrjetin social Twitter sepse nuk ka respektuar protokollin kundër COVID-19, ndërkohë që videoja e tij bëri xhiron e rrjetit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto