Presidenti i Këshillit Europian futet në karantinë, shtyhet mbledhja e planifikuar e Samitit

17:45 22/09/20201min132
presidenti

Takimi special i Këshillit Evropian që ishte planifikuar te mbahej ne daten 24 dhe 25 Shtator është shtyrë për 1 dhe 2 Tetor, pasi Presidenti i Këshillit Evropian Charles Charles Michel shkoi në izolim.

Lajmin e transmetojne mediat e huaja, te cilat i referohen nje postimi ne Twitter, te Barend Leyts, Zëdhënësi i Presidentit të Këshillit Evropian.

Ai shkroi në Twitter lajmin se Michel ishte izoluar pasi nje  zyrtar i sigurisë me të cilin kishte kontakte javën e kaluar është diagnostikuar me Covid. Presidenti bëri testin dje dhe doli negativ. Por sipas rregullave belge, ai është futur në karantinë që nga sot”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto