Politika në zi, humb jetën parakohe ish-deputetja dhe ish-ministrja e njohur

16:50 15/10/20201min383
nderon-jete-1

Një lajm i trishtë vjen ditën e sotme nga politika, ku ka humbur jetën Jole Santelli, president e rajonit të Kalabrisë. Politikania, pjesë e Forza Italia, është gjetur e pajetë në banesën e saj në Cosenza gjatë natës së shkuar, shkruajnë mediat italiane.

Politika në zi, humb jetën parakohe ish-deputetja dhe ish-ministrja e Santelli, që mbushte 52 vjeç në dhjetor, ishte prej kohësh në luftë me kancerin.E para grua presidente e Rajonit të Kalabrisë, Santelli ka qenë më herët edhe deputete, për here të parë në vitin 2001. Në vitet 2001 dhe 2006 ka mbajtur edhe postin e ministres së drejtësisë gjatë qeverisë Berlusconi II dhe III.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *