Plas skandali në familjen e njohur Gucci, akuza të rënda për ngacmime seksuale

12:11 11/09/20202min94
guciiiiii-1-696x418

Bota e modës ka marrë një tronditje të rëndë pas skandalit që ka plasur në familjen e njohur Gucci.

Bëhët fjalë për mbesën 35-vjeçare të themeluesit të kësaj marke, Alexandra Zarini, që ka bërë një padi në gjykaten e Los Angeles për njerkun e saj Joseph Ruffalo, nënën Patricia Guçi dhe gjyshen Bruna Palombo.

Në këtë padi ajo përshkruan abuzimet seksuale për 16 vite nga ana e njerkut të saj, që kanë nisur që në moshën 6-vjeçare. Ajo pretendon se njerku i hynte i zhveshur në shtrat dhe e detyronte të përdorte kokainë e drogëra të tjera.

Ajo akuzon nënën dhe gjyshen për fshehje të ngjarjes. Madje ka thënë se e kanë kërcënuar që të mos tregojë sepse do të dëmtohej imazhi i tyre prestigjoz.

Menjeherë ka ardhur dhe deklarata e nënës së vajzës, që mohon çdo akuzë të ngritur mbi të:

”Jam thellësisht e mërzitur për dhimbjen që Joseph Ruffalo i ka shkaktuar Alexandra-s . Ajo që ai i bëri asaj është e pafalshme, unë u shokova kur ajo më zbuloi gjithçka në Londër në shtator 2007 dhe menjëherë fillova procedurat e divorcit. Por jam po aq e shkatërruar nga akuzat plotësisht të rreme kundër meje dhe gjyshes së saj.’’

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto