Plas sherri jashtë Kuvendit/Halit Valteri tenton të godasë Damian Gjiknurin, ndërhyjnë truprojat-VIDEO

12:19 05/10/20201min147
Screenshot_5-2-1068x543

Deputeti Halit Valiteri është përplasur jashtë ambienteve të Kuvendit me kreun e Këshillit Politik për ndryshimet në Kodin Zgjedhor, Damian Gjiknuri.

Ashtu siç duket edhe në video, Valteri ka tentuar të godasë Gjiknurin pas debateve midis tyre.

Më pas kanë qenë truprojat dhe deputetë të tjerë që kanë ndërhyrë për të ndarë Gjiknurin me Valterin.

Ky reagim i Valter ka ardhur kur Kuvendi miraton ditën e sotme ndryshimet për Kodin Zgjedhor për zgjedhjet e ardhshme parlamentare.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto