Plas brenda opozitës, dhëndri i Berishës sulmon zyrtarin e LSI-së

13:48 08/09/20201min89
JAMARBER-MALLTEZI-1

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike,  Jamarbër Malltezi përmes një reagimi në profilin e tij në Facebook, ka denoncuar se tek pallati “Sky Toëer”  që ndodhet në zonën e ish-Bllokut do të ndërtohen pa leje edhe 7 kate shtesë.

Malltezi shprehet se këto ndërtime pa leje po i bën deputeti i Partisë Socialiste, Vladimir Kosta, por që në fakt ai është një zyrtar i LSI.

“Pse nuk e votojmë në shqiptarët? Se deputeti i PS-së ndërton 7 kate mbi 20 katëshin pa leje dhe qytetari burgoset për rregullim çatie”,  shkruan Malltezi.

Postimi i plotë:

Cuditesh pse nuk te votojne me? Cuditesh pse ke humb kontaktet me njerezit? Po njerezit i burgos per riparim catie ndersa kete qe te ngroh xhepin e lejon te beje edhe 7 kate shtese permbi 20 kateshin pa leje?!

Co edhe motren e kunatin e tualetit te marre prape para ne trasta dhe cuditesh pse nuk te votojne me!

Ndërkohë, më herët Partia Demokratike ka denoncuar se për ndërjyrjet që janë bërë këtë pallat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto