Plagosi me thikë infermieren greke dhe u hodh nga ballkoni i spitalit / Flet gruaja e shqiptarit: Besonte se…

12:58 01/09/20201min175
attikon-main-640x360-1

Një 59 vjeçar shqiptar ka sulmuar një ditë më parë me thikë një infermiere në një spital në Athinë dhe më pas u vetëvra duke u hedhur nga ballkoni i dhomës ku ishte shtruar.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në spitalin e Attikos, ku shqiptari, i cili ishte diagnostikuar me kancer marsin e vitit të kaluar, ishte i shtruar në spital që prej 19 gushtit.

Sipas gruas së tij, 59-vjeçari me origjinë shqiptare, i cili goditi me thikë infermieren, besonte se e kishin operuar padrejtësisht ditët e fundit.

59-vjeçari iu nënshtrua një operacioni në mushkëri për të hequr një tumor, për këtë ai u trajtua në klinikën e kardiologjisë në katin e parë të spitalit.

Bashkëshortja e tij në një deklaratë për mediat greke, ka thënë se  59-vjeçari nuk kishte një histori të çrregullimeve mendore, megjithatë, ditët e fundit ai i ishte shprehur të shoqes se e kishin operuar padrejtësisht.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto