Pjanic ‘rrëmben’ numrin 8 tek Barcelona, trashëgon fanellën e Iniestës

17:49 15/09/20202min98
pjanic-

Miralem Pjanic e ka zgjedhur numrin që do ta mbajë në fanellën e klubit të tij të ri, Barcelonë.

Mesfushori boshnjak do ta veshë fanellën me numrin 8, të cilin e trashëgon nga i larguar Arthur dhe legjenda katalanase Andres Iniesta.

Pjanic iu bashkua Barcelonës gjatë kësaj vere në një marrëveshje shkëmbimi kokë me kokë me Arthur, i cili kaloi në Juventus. Boshnjaku ende nuk ka zhvilluar stërvitjen e parë me Barcelonën pasi prej dy javë qëndroi i izoluar për shkak se u infektua me koronavirus.

30-vjeçari ka nënshkruar kontratë me Barçën deri në qershor të vitit 2024, në të cilën ekziston një klauzolë largimi në vlerë 400 milionë euro.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *