Petrit Vasili dedikim për epidemologun e njohur Memo Boci

13:05 02/09/20201min89
Epidemiologu-Memo-Boci

Epidemiologu i njohur Memo Boci, mjeku i cili luftoi HIV/AIDS në Shqipëri, duke ndërtuar programin e parë të parandalimit për këtë sëmundje vdekjeprurëse, u nda sot nga jeta.

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, përmes një postimi në rrjetet sociale, thotë se profesionisti i shëndetit Publik do i mungojë pa kthim shëndetësisë shqiptare.

Memo Boci nuk eshte më.

Nje profesionist i shendetit publik, i perkushtuar, mendjehapur dhe me zemer te madhe do ti mungoje pa kthim shendetesise shqiptare.

Nje njohje 40 vjecare nga e cila kam vetem kujtime qe lene mbrese.

Prehu ne paq burre i larte!!“, shkruan Vasili.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto