Pesë viktima dhe 934 raste të reja me coronavirus në Maqedoni

21:18 30/10/20201min85
COVID_overview_image

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë kryer 2.748 teste, ndërsa janë regjistruar 934 raste të reja me COVID-19, njofton Telegrafi Maqedoni.

Sipas qyteteve: Shkup-420, Kumanovë-35, Dibër-5, Shtip-20, Prilep-61, Tetovë-58, Strugë-5, Veles-82, Manastir-33, Ohër-23, Kavadar-19, Gostivar-18, Gjevgjeli-13, Strumicë-30, Kriva Pallankë-4, Radovish-7, Krushevë-2, Koçan-22, Probishtip-8, Demir Hisar-2, Pehçevë-1, Berovë-6, Vallandovë-1, Vinic-2, Dellçevë-4, Kratovë-4, Sveti Nikollë-13, Kërçovë-20, Resnjë-6, Negotinë-8.

Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistroi 454 pacientë të shëruar nga coronavirusi.

Pesë persona kanë ndërruar jetë, tre pacientë nga Shkupi (58, 68 dhe 75 vjeç) dhe dy nga Prilep (73 dhe 78 vjeç). Të gjithë vdiqën në spital.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 30.488.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto