Përsëri radhë në Kakavijë, nuk mjafton testi Covid i bërë në Shqipëri

13:52 03/09/20201min100
kakavija-1 (1)

Në pikën kufitare të Kakavijës janë regjistruar përsëri radhë të udhëtarëve pasi pala greke, po i bën tamponin të gjithë personave që duan të kalojnë kufirin.

Vërtetimi i testit negativ covid-19, është një nga rregullat që ka përcaktuar Greqia për të udhëtarët nga Shqipëria.

Ky rregull po ndiqet vetëm në pikën kufitare të Kakavijës, teksa nuk ka pasur një njoftim paraprak.

Karantina e detyrueshme si dhe plotësimi i formularit online janë dy rregulla të tjera të vendosura si masë nga shteti Grek, kundër përhapjes së Covid-19

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto