Për herë të parë Sali Berisha zbulon porosinë që i dha Azem Hajdarit para vrasjes

09:37 29/09/20201min140
berisha-1-696x373-1

Ish-kryeministri Sali Berisha, ishte mbrëmjen e djeshme i ftuar në Opinion, ku ka folur për vrasjen e ish-deputetit Azem Hajdarit, në vitin 1998.

Berisha u shpreh se Azem Hajdari i kishte thënë që donin ta vrisnin, ndërsa zbuloi edhe porosinë që ai i kishte dhënë.

“Azem këta kanë porosi dhe janë në zbatim të një porosie. Mirë është që të zhdukesh 6 muaj diku, meqë me rrugën e vjetër ka dy mënyra “o të fshihesh, o të qëllosh e t’iu biesh”, kjo e dyta nuk është rruga jonë, se ata ishin një komisariat”, ka qenë porosia e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *