Pas Kakavijës, radhë të gjata kalimi edhe në pikën kufitare të Morinës-VIDEO

MORINAAA2 (1)

Pas krizës së krijuar për disa ditë me radhë në pikën kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës e cila precipitoi në një gjendje të rëndë për emigrantët shqiptarë, ku humbi jetën një 10-vjeçar, edhe pika kufitare e Morinës ka filluar të mbingarkohet nga radhët e gjata.

Siç duket edhe në videon e dërguar në redaksinë e ‘Descript.al’, trafiku është rënduar dhe janë shtuar radhët e makinave në pikën kufitare të Morinës.

Megjithatë, kalimi bëhet normalisht për shqiptarët e Kosovës, të cilët kthehen nga pushimet e kryera në Shqipëri./Descript.al/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto