Partnerja e Boris Johnson “nuk e vret mendjen” për pandeminë, zbuloni sa kushton një natë nga pushimet e saj luksoze

15:07 24/09/20203min140
carrie-1-696x383

Në kohën kur Boris Johnson deklaroi se Britania e Madhe po kalon një periudhë të rrezikshme dhe të vështirë, e fejuara e tij, Carrie Symonds është fotografuar duke shijuar pushimet e saj luksoze në një resort me 5 yje në Lake Como, Itali.

Mësohet se 32-vjeçarja  ka qëndruar në një hotel më të birin Wilfred dhe tre mikesha, ku një natë kushton 600 paundë.

Ky hotel është i preferuari i saj dhe dy ditë qëndrim në një suitë kushton më shumë se 6,400 paundë.

Udhëtimi luksoz i partneres së kryeministrit Johnson ka bërë bujë në mediat britanike sepse shpenzimet marramendëse që po bëhen bien në sy në situatën kaotike që ka përfshirë Britninë. Disa media kanë shkruar se ajo nuk e vret mendjen se çfarë po ndodh me botën.

Johnson e quan “të mjerë” dimrin që pritet të vijë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *