‘Partia jote e financuar nga George Soros?’ / Avokat Altin Goxhaj ka 5 pyetje për Rudina Hajdarin

17:02 23/09/202018min159
Partia e Rudines

Rudina Hajdari disa ditë më parë njoftoi krijimin e një partie të re, bashkuar me ‘Nismën Thurje’.

Deri më tani ende nuk është thënë se kush do jetë në krye të partisë, por akuzat se partia financohet nga Sorosi nuk kanë munguar.

Kjo ka ardhur pasi në parti bëjnë pjesë disa figura që në një mënyrë apo tjetër kanë lidhje me Sorosin.

Lidhur me këtë ka reaguar edhe avokati i njohur, Altin Goxhaj, i cili shtron 5 pyetje për vajzën e ish-kryedemokratit, Azem Hajdari.

Me anë të pyetjeve, Goxhaj nxjerr që Hajdari, apo edhe figurat e tjera që janë në parti, financohen nga Soros.

Gjithashtu ai e ka ftuar Rudinën edhe në një debat publik, edhe pse shprehet i bindur që nuk e lejojnë urdhrat e Sorosit.

Postimi i plotë i Altin Goxhaj:

5 PYETJE PARAPRAKE
PËR RUDINA HAJDARIN E NISMËS SOROS
MQNS THA QË AKUZA PËR SOROS ËSHTË TEORI KONSPIRATIVE 😀
Nga Avokati Altin Goxhaj (këtë profil ma kanë bllokuar përsëri 😀)

[📌 Ti a drejton një projekt të Soros? 📌 A ke pas lidhje në të shkuarën me Soros apo e ke për herë të parë? 📌 Po çunat e Nismës a janë në rrogë apo kanë qenë deri vonë dhe një pjesë a janë me bursa të Soros? 📌 A ju ndihmon Soros me shoqatat dhe aktivistët e financuar prej tij në aktivitetet tuaja? 📌 Çfarë keni parashikuar për Soros në programin elektoral, do e mbani apo e do e përzeni si ne?]

👉 Sot në Fax News gazetari pyeti Rudina Hajdarin:
“Por, a ka lidhje Nisma Thurje me Sorosin?”

👉 Përgjigjet Rudina Hajdari:
“Nuk e kam kuptuar asnjëherë këtë konspiracion. Nuk kam asnjë lidhje jo vetëm unë, por edhe djemtë dhe vajzat që punojmë bashkë. Ne jemi duke ngritur financat tona, jemi duke krijuar platformat ku njerëzit mund të kontribuojnë”, tha ajo.

🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥
5 PYETJE PARAPRAKE
nga Av Altin Goxhaj (këtë e kam profil rezervë dhe ende s’ma ka bllokuar rrjeti plandemik Soros)
përfaqësues i Levizja AntiSoros Për Shqipërinë dhe bashkëthemelues i Koalicioni Për Shqipërinë:

🟪 PYETJA NR 1:
📌 A e drejton Ti vetë Projektin e Fondacioni Shoqeria e Hapur per Shqiperine “Shkolla e Integrimit Europian” (duke zëvendësuar Majlinda Bregun e Soros) dhe a i ke ti në kompetencë aplikimet në e-mailin: Info.kkie@parlament.al (https://www.facebook.com/143768192333349/posts/2640808912629252/).
📌 Ke përfituar ndonjë shumë nga Soros si dieta, pagesa apo udhëtime në këtë kuadër?
📌 A ke falënderuar rregullisht në anglisht dhe ndërkombëtarisht Fondacionin Soros për këtë qëllim në dokumenta zyrtarë?
📌 Këshilli Kombëtar i Integrimit Europian ka vetëm Kryetarë apo edhe NënKryetarë? A zëvendëson NënKryetari Kryetarin në angazhime dhe ti a e ke pasur mundësinë për të mos qenë drejtuese e Projektit të Soros por ke zgjedhur të jesh dhe ta falënderosh?

🟪 PYETJA NR 2:
📌 A ka paguar ndonjëherë Soros apo partnerët që financohen prej tij ndonjë bursë tënden në SHBA apo Britani?
📌 A ke bërë praktikën pranë një kongresmeni demokrat (pra jo republikan) në SHBA dhe a ke pasur kontakt në atë kohë me njerëzit e Soros në SHBA dhe Tiranë apo Kosovë? Po me Vjosa Osmanin e Soros ke pasur kontalt në atë kohë?

🟪 PYETJA NR 3:
Sa nga drejtuesit kryesorë të Nismës së Soros janë aktualisht në rrogë pranë Fondacionit Soros, janë me studime aktualisht apo kanë qenë jashtë Shqipërisë që kanë shkuar me bursa të Soros?

🟪 PYETJA NR 4:
Në aktivitetet e Nismës së Soros prej 2019 e deri më sot, a inkurajohen me e-maile apo komunikime në rrjetet sociale dhe telefonata OJFtë dhe aktivistët civil që financon Fondacioni Soros nga zyrtarë apo persona që njihen si persona të Fondacionit Soros?

🟪 PYETJA NR 5:
Ti mendon se duhet të qëndrojë në Shqipëri Fondacioni Soros apo duhet shpallur non grata për rolin e tij në Shqipëri?

🟥 KUJTESË:
🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥🟥
🔴 Ns dëshiron jam i gatshëm të bëjmë debat publik kur të duash për pretendimet e mia për rolin tënd dhe të kolegëve të tu mercenar të Soros 🙂
🔴 Por e di që kjo nuk do të ndodhë sps e ndalojnë Manualet e Soros në Shqipëri dhe SHBA pasi Denoncimet ndaj Soros dhe metastazave të tij është “VERBOTEN” (“RREPTËSISHT E NDALUAR”).
🔴 Madje në SHBA iu hoq e drejta e fjalës edhe ishKryetarit Republikan në Dhomën e Përfaqësuesve të Kongresit Amerikan (ku ti ke punuar për Demokratët e Soros), live në Fox News kur guxoi bëri akuzë për Soros një herë të vetme atë që bëj unë prej 17 vjetësh që kur dhashë dorëheqje nga një prej 7 Bordeve Këshillimore të Fondacionit Soros duke e akuzuar për Axhendë për Shkatërrimin e Shoqërisë Civile nëpërmjet MJAFT prej nga ka dalë edhe Nisma Soros 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto