Partia Agrare Ambientaliste/ Rama ka vetëm një aleat shkatërrimin e zgjedhjeve 2021.

10:52 15/09/20201min121
agron-duka-paa-696x415

Me qendrimin arrogant dhe te papergjegjshem te bllokimit dhe mos-respektimit te marreveshjes se 5 Qershorit 2021,

Rama po vonon dhe pengon me vetdije celjen e negociatave, po vonon dhe demton fillimin e pregatitjes se partive politike dhe koalicioneve respektive per zgjedhjet parlamentare 2021.

Kjo sjellje politike e Rames eshte tipike e liderve autotarian dhe neo- diktatorial qe jane armiq te perbetuar te demokracise, te lirise se fjales se lire dhe te ndarjes balances dhe kontrollit te tre pushteteve kushtetuese, kuvendit ekzekutivit dhe gjyqesorit.

Rama nuk i do por edhe nuk eshte I lire te lejoje zgjedhje te lira sepse edhe sipas vleresimeve nderkombetare Rama drejton qeverine me te pa afte dhe thellesisht te korruptuar deri ne kapje te shtetit.

Perballe pasojave te kesaj situate kritike per te sotmen dhe te ardhmen, eshte koha per reagim protestues, eshte koha per te arritur nje vote plebishitare kunder diktatures se pushtetit absolut te Rames dhe hajduteve te tij.
ZSH

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto