Partia Agrare Ambientaliste/ Policët dhe ushtarakët meritojne mirënjohje dhe mbështetje më të mirë promovuese dhe financiare.

15:09 09/09/20206min129
agron-duka-paa-696x415

Policet dhe ushtaraket meritojne mirenjohje dhe mbeshtetje me te mire promovuese dhe financiare. Mentaliteti i z. Rama dhe z. Lleshaj eshte denigrues per disa qindra punonjes policie qe i kane sherbyer me perkushtim dhe dashuri policise se shtetit edhe ne kohet e saj me te veshtira.

Askush nuk duhet ti hap rrugen askujt. Kushdo duhet te meritoj plotesisht vendin qe synon.

Policia e shtetit, Garda e Republikes dhe Ushtria duhet te jene institucionet kombetare ku politika nuk duhet te zgjas duart elektorale dhe nepotike.

Ne 1997 Qeveria e Pajtimit Kombetare beri thirrje publike ne TV qe ish policet dhe ish ushtarakeve te riktheheshin dhe te sherbenin per rivendosjen e rendit publik.

Te mos kujtohemi per policet dhe ushtaraket vetem ne kohe krizash.

Ne asnje vend demokratik kriteri i perzgjedhjes dhe promovimit te policeve dhe ushtarakeve nuk varet nga bukuria siperfaqesore apo nga tiparet dhe permasat fizike.

Perzgjedhja dhe promovimi i tyre ndjek nje rruge dhe rregulla strikte te karrieres profesionale.

Ky mentalitet pasqyron tendenca arrogance dhe abuzuese.
ZSH

Gjatë ceremonisë së prezantimit të forcave “Shqiponja” në Lezhë, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u shpreh i prerë se efektivët në moshë apo me probleme fizike duhet të hapin rrugën për të rinjtë. Ai tha se besimi i qytetarëve në policinë e shtetit është rritur. “Më s…
About this website

BALKANWEB.COM
Gjatë ceremonisë së prezantimit të forcave “Shqiponja” në Lezhë, ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj u shpreh i prerë se efektivët në moshë apo me probleme fizike duhet të hapin rrugën për të rinjtë. Ai tha se besimi i qytetarëve në policinë e shtetit është rritur. “Më s…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto