Partia Agrare Ambientaliste/ Deklaratë për shtyp lidhur me Raportin e DASH për Shqipërinë

12:57 10/09/20205min119
agron-duka-paa-696x415

PAA Deklarate per Shtyp. Ramaqeveri ka perzene edhe investitoret amerikan per te favorizuar oligarget. Ky report I DASh, raport i vendit qe eshte partner strategjik prioritar dhe I perhershem I kombit shqiptar eshte nje skaner 3D qe qarteson se sa shume jane shtrire dhe jane rritur metastazat e korrupsionit dhe kapjes se shtetit ne cdo qelize te Ramaqeveri dhe ne cdo nivel perfaqesimi politik te Rilindjes ne qeverisjen qendrore dhe vendore.

Cdo perpjekje e sforcuar e Rames per te mbijetur politkisht e ushqyer nga aleanca kriminale, cdo keq shprrdormim I institucioneve shtetetore dhe burimeve financiare te buxhetit te shtetit do ta bej me te thelle hunbjen e pushtetit te Rames.

PAA u bene thirrje publike sidomos te rrinjve, shoqerise civile, forcave progresiste petsonaliteyeve me profil dhe kredibilitet te larta publike te bashkohen per te pastruar keto metastaza vdekje prurese qe kane demtuar rende demokracine, ekonomine dhe buxhetin e shtetit.

Hapi I pare eshte vota plebishitare kunder Ramaqeveri e cila sipas ketij raporti, konsiderohet pengesa me e madhe dhe me rende per nje te ardhme me te gjithe mire per te gjithe shqiptaret dhe jo vetem oligarket dhe hajdutet e tij.

Rama nuk po kerkon nje mandat per te sherbyer por per te vjedhur dhe varferuar shqiptaret deri ne palce.

Rama ne 2017 kerkoj gjithe tepsine e pushtetit qe duket se nuk i ka mjaftuar.

Rana urdheton mbledhje/ vjedhjen e votave ne 2021 sepse po kerkon nje kazan sa me madh pushteti personal, I cili edhe sipas ketij raporti eshte kazani I llumit te korrupsonit dhe kapjes se shtetit. ZSh

DASH ‘fundos’ qeverinë e Ramës, del raporti që ‘nxin’ Shqipërinë: Korrupsion i lartë, terren i pamundur për të bërë biznes

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto