Parashikimi i motit për tre ditët në vijim, ja kur del dielli. Temperaturat rriten të hënën

19:16 16/10/20205min119
1585979099_moti

Dita e shtunë parashikohet të ketë mot me vranësira dhe kthjellime. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, zhvillimet e vranësirave do të sjellin reshje shiu të përkohshme në pjesën veriore e atë qendrore të vendit.

Ditën e diel e kryesisht të hënën përgjithësisht parashikohet mot me diell.

Temperaturat do të pësojnë rënie kryesisht në vlerat minimale. Kurse ditën e hënë, vlerat maksimale të temperaturave do të rriten.

Era do të fryjë nga juglindja e veriperëndimi e lehtë, mesatare përgjatë brigjeve detare.

E pranishme do të bëhet dhe mjegulla lokale gjatë orëve të mëngjesit.

Valëzimi në dete i forcës 3 deri 4 ballë.

121617059_1032299490542723_1381752426089520796_o121659761_1032299343876071_2485087664227887630_o121697045_1032299450542727_8630172474416731322_o

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto