Pandemia/ Në Itali 824 viktima dhe 24.099 të infektuar në 24 orët e fundit

18:06 04/12/20201min112
21italy-virus1sub-copy-articleLarge-v3

Koronavirusi vazhdon të shkaktoj viktima dhe infektime të mëdha në Itali.

Në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me Covid 24.099 persona, kundrejt 200 000 tamponë të bërë.

Të premten janë regjistruar edhe 814 viktima nga virusi vdekjeprurës. Situata vazhdon të mbetet kritike edhe në spitale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto