Pamje apokaliptike nga Greqia/ Nga varrezat e dëmtuara te barkat e mbytura, shihni çfarë la pas cikloni i fuqishëm që goditi shtetin fqinj

19:39 19/09/20201min92
93

Cikloni që përfshiu shtetin fqinj, Greqinë la pasoja të mëdha në tre ishujt Kefalonia , Ithaca dhe Zakynthos.

Sikurse shihet edhe nga foto e publikuara nga mediat vendase shirat e rrëmbyeshëm dhe erërat e forta shkaktuan fundosje të disa barkave, rrëzim të pemëve, dëmtime të varrezave, mbyllje të rrugëve, si dhe dëmtim të shtëpive.

Raportohet se shkollat do të jenë të mbyllura të hënën dhe të martën në Kefalonia dhe Ithaca.

greqi

greqi

greqi1

Greqi3

Greqi4

Greqi7

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto