Pamje apokaliptike/ Cikloni shënon viktima në Greqi, humb jetën një grua, dy persona të zhdukur (Video)

11:16 19/09/20205min124
cikloni2

Një person ka humbur jetën dhe dy të tjerë rezultojne te zhdukur si pasojë e ciklonit te frikshem që ka përfshirë Greqinë.

Mediat greke shkruajne sot se viktima e pare e motit te terbuar ka mbetur nje grua, e cila nuk i shpetoi dot vershimit te ujit.

Gruaja e moshuar humbi jeten ne zonën e Farsalas afër Larisas, kurse dy personat e tjere janë shpallur të zhdukur në zonën e  Kardicas.

Situata duket apokaliptike, me shira te rembyeshem dhe permbytje, pasur me shembje dhe nderprerje te energjise ne shume zona.

cikloni2cikloniimage-4-1image-2-1karditsa2


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto