Pak ditë na ndajnë nga mbyllja e aplikimeve për lotarinë amerikane,ambasada e SHBA thirrje qytetarëve: Kujdes nga faqe të rreme dhe mashtrimet!

14:03 05/11/20202min69
lotaria-amerikane-600x338

eksa na ndajnë 5 ditë nga mbyllja e afatit përfundimtar të aplikimit për lotarinë amerikane, vjen një mesazh nga ambasada e SHBA-ve në Tiranë. Kjo e fundit përmes një postimi në ‘Facebook’ iu bën thirrje qytetarëve që të kenë kujdes kur të kontrollojnë statusin e tyre.

Sipas ambasadës, DVProgram.state.gov është e VETMJA faqe zyrtare për të aplikuar në Lotarinë Amerikane.

“DVProgram.state.gov është e VETMJA faqe zyrtare për të aplikuar në Lotarinë Amerikane dhe për të kontrolluar statusin tuaj! Kini kujdes nga faqe të rreme dhe mashtrime të lidhura me programin e Lotarisë Amerikane.”, shkruan ambasada amerikane.

Regjistrimet për programin e Lotarisë Amerikane 2020 do të jenë të hapura deri më 10 nëntor.

123769532 10157812452090838 1819681896322346307 O

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto