“O i bukuri i mamit ti”/ Momente drithëruese, çasti emocionues kur nëna takon djalin pas kthimit nga kampi i ferrit në Siri, Rama i bën premtimin e madh: Ky më tha qenke plak! (VIDEO)

15:55 27/10/20204min83
-800-0-5f9822b6a12ff

Pas mbërritjes në aeroportin e Rinasit sëbashku me kryeministrin Rama, Endri Dumani ka përqafuar nënën e dajën pas kthimit nga kampi i Al-Hol në Siri.

Mami i Endri Dumanit: Përshëndetje, Endri, o i bukuri i mamit vet, o rrushi i mamit, shihe mamin. të ka mami zemër, o ta marrtë mami të keqen, o zemra e mamit. O i bukuri i mamit. Shihe dajën Dritan. O sa i miri qenke bërë ti

Rama: Më vjen keq që nuk e sollëm dot dhe vajzën

Daja- Ramës: Nuk di ç’të them tjetër, por je bërë engjëll për ta

Rama: Besoj që do e sjellim dhe vajzën por është një një çik më e komplikuar

Daja: Kam 7 vjet që nuk jam ndalë asnjë ditë, fuqia ime deri këtu ishte

Rama: Edhe ne nuk jemi ndalur, por nuk mund të flisnim se mund të vinim në rrezik punën. Besoj se do e sjellim dhe vajzën me ndihmën e Zotit.

Rama: E di ça më tha mua ky (i referohet Endrit). U ul aty dhe po më shihte dhe më tha qenke plak

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto