Numër i frikshëm i të prekurve nga Covid-19 në Itali, 445 viktima dhe mbi 34 mijë raste të reja në 24 orë

18:18 05/11/20201min58
thumbs_b_c_ca0254411ebf4979d1d64f32846f9370

Rritet  numri i të prekurve nga Covid-19 dhe thellohet bilanci i viktimave në Itali. Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitiv 34505 persona dhe kanë gjetur vdekjen 445 pacietë. Tamponë të bëra janë 219.884 tamponi, +8.053 nga e mërkura.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *