“Nuk vij te ju pa mbyllur grevën” Rama i prerë me naftëtarët: Qeveria nuk negocion nën presionin e askujt

12:29 28/10/20201min80
Edi-Rama332-770x432

Kryeministri Edi Rama ka përsëritur qëndrimin e tij se nuk do të ulet në një tryezë me naftëtarët, pa u mbyllur njëherë greva e urisë.

Përmes një mesazhi në ‘Twitter’ Rama tha se qeveria nuk negocion nën presionin e askujt dhe nuk pranon ultimatume nga askush.

MESAZHI I RAMËS
Miqtë e mi jo, më vjen keq po ne nuk do të ulemi dot në tavolinë pa u mbyll greva! Qeveria nuk negocion nën presionin e askujt dhe nuk pranon ultimatume nga askush. Mbyllni grevën dhe do të vij unë tek ju, menjëherë! Ndryshe s’ka bisedime.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *