“Nuk të dhashë dot puthjen e fundit”, Gjergj Leka emocionon pas ndarjes së mamasë nga jeta

10:21 29/09/20202min92
maxresdefault-1-6

Mbrëmjen e djeshme, Rozmari Jorganxhi, dirigjentja e parë shqiptare, u nda nga jeta. Ajo ndërroi jetë në moshën 83 vjeçare në Trieste, ku jetonte prej vitesh.

Djali i saj, kantautori i njohur Gjergj Leka, ka bërë një dedikim emocionues në rrjete sociale pas marrjes së lajmit të trishtë.

“Më ike e nuk të dhashë puthjen e fundit… Mezi po prisje të bashkoheshe me babin dhe pikërisht sot në ditëlindjen e tij u ngjite lart. Mi bëj hallall të gjitha fajet,”ka shkruajtur Gjergji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *