Nuk mjafton vetëm cikloni apokaliptik! Tërmet i fuqishëm dridh Greqinë, ja epiqendra dhe magnituda

10:39 20/09/20201min167
termeti

Nuk mjafton vetëm cikloni apokaliptik që shkaktoi dëme të frikshme, por edhe lëkundjet e tërmetit nuk kanë të ndalur në Greqi.

Një tërmet me magnitudë 4.3 i shkallës Richter ka tronditur Greqinë vetëm pak minuta më parë.

Sipas faqes europiane EMSC, lëkundjet ishin në thellësi 15 kilometër, ndërsa epiqendra ishte në ishullin e Kretës.

Deri më tani nuk ka njoftime për të lënduar apo dëme materiale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto