“Nuk e di kujt i kam shkelur në kallo” I vendosën tritol në banesë flet gazetari

09:17 30/10/20203min88
1604044624_elidonndreka

Pak pas mesnate një sasi tritoli shpërtheu afër banesës së gazetarit Elidon Ndreka, në fshatin Balldre të Lezhës.

Në një prononcim për News 24, ai është shprehur se nuk ka konflikte pronësia apo konflikte të tjera me banorët e zonës, dhe se dyshon se tritoli ka ndodhur për shkak të profesionit të tij si gazetar.

“Në vendngjarje ka ardhur Policia dhe ka qëndruar deri në orën 04.30 të mëngjesit. Kanë kryer hetime. Është një ngjarje që na ka shokuar. Presim që policia dhe prokuroria ta hetojë këtë ngjarje dhe t’i shkojë deri në fund.

Në banesën time jetoj me prindërit, bashkëshorten dhe dy vajzat. Kur ndodhi shpërthimi ishim të gjithë në shtëpi. Kur dolëm pamë që dera ishte dëmtuar. Sipas ekspertëve, këto shpërthime janë të vështira për tu zbuluar por autori ka lënë gjurmë.

Prindërit janë në pension, në moshë të thyer. Unë prej vitesh punoj si gazetar dhe nuk e di nëse kam shkelur në kallon e dikujt derisa të arrinin në këtë pikë. Sinqerisht, nuk di t’i kem shkelur dikujt në kallo. Konflike pronësie apo me banorët e tjerë nuk kemi pasur, prindërit janë të moshuar. Dyshoj se ka të bëj me profesionin, por s’di të drejtoj gishtin diku”, është shprehur Elidon Ndreka, gazetar. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto