Notat e lojtarëve: Kazakistani 0-0 Shqipëria, Gjimshiti më i mirë tek kuqezinjtë

17:10 11/10/20201min170
shti-e1602428664629-780x439

Kazakistani dhe Shqipëria i kanë ndarë pikët në përballjen në kuadër të Ligës së Kombeve, pasi ndeshja përfundoi 0-0.

Tanët kishin disa shanse të mira shënimi në pjesën e dytë, mirëpo lojtarët i shpërdoruan raste, duke mbetur me vetëm tri pikë.

Kazakistani ishte skuadër më e mirë për një nuancë dhe mori notën e përgjithshme 6.74, me Shqipërinë që u vlerësua me 6.72.

Lojtari me paraqitjen më të mirë ishte lojtari i vendasve Temirlan Erlanov që u notua me 8.1.

Në anën tjetër, ai që nuk ishte në elementin e tij sot doli të ishte Rey Manaj me vlerësimin 6.1.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto