Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

09:23 28/10/20201min75
moti

Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të herë pas-herëshme mbizotërojnë motin në vendin tonë gjatë pjesës së parë të ditës. Por pjesa e dytë e ditës sjellë shpeshtim të vranësirave dhe shira të izoluar në jug-juglindje të Shqipërisë.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 23°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 4 Ballë.

Kosova

Territori i Kosovës vijon në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të shpeshta gjatë paradites, por mesdita dhe pasditja sjellin kthjellim të kushteve të motit.

Maqedonia e Veriut

Paraditja PARAQITET me kthjellime dhe vranësira të dendura. POR pas mesditës moti përmirësohet ndjeshëm duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto