Një javë para nisjes së Kuvendit/ Rama mbledhje informale me Grupin Parlamentar të PS, ja ku do takohen

11:23 01/09/20202min99
grupi-parlamentar-PS

rama-grupi-ps

Një javë para nisjes zyrtarisht të legjislacionit të ri parlamentar, mësohet se socialistët do të diskutojnë axhendën e tyre parlamentare, veçanërisht qëndrimet që do të mbajnë në adoptimin e ndryshimeve kushtetuese në Kodin e ri Zgjedhor, por dhe çështjet e brendshme të kësaj partie.

Deputetët të ndarë sipas qarqeve kanë zonat e tyre të patronazhit, ku kanë dhe kontaktet e afërta me zgjedhësit dhe monitorojnë edhe organizimin e brendshëm të partisë. Gjendja e strukturave të PS në prag të nisjes së përgatitjeve për zgjedhjet parlamentare të 2021 pritet të jetë pjesë e axhendës së takimit të sotëm.

“Nuk ka zgjedhje të parakohshme për bashkitë, kryebashkiakët do të vijojnë mandatin e tyre. Unë nuk jam për lista të hapura, por çfarë nuk ndodh deri në fund. Kështu që, kjo fushatë është betejë e juaja”, është shprehur Edi Rama në mbledhjen e fundit me deputetët e tij, para votimit të ndryshimeve kushtetuese në Kuvend.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto