Ngrihet komisioni që do të përzgjedhë anëtarët e KQZ-së (EMRAT)

14:12 17/09/20202min110
Parlamenti-1-1

Deputetët në parlament kanë votuar këtë të enjte ngritjen e komisionit të posaçëm që do të përzgjedhin anëtarët e rinj të Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve.

Komisioni do të përbëhet nga 3 anëtarë nga mazhoranca, 2 nga opozita parlamentare dhe 1 nga opozita jashtëparlamentare.

Komisioni u ngrit me 95 vota pro, 5 kundër dhe 3 abstenim.

Anëtarët nga mazhoranca:

Damian Gjiknuri kryetar, Adnor Shameti, Alket Hyseni

Nga opozita parlamentare:

Myslim Myurrizi, Edmond Stojku.

Nga opozita jashtëparlamentare do të jetë Oerd Bylykbashi

Ky komision do të bëj vlerësimin e e të gjithë aplikantëve për 12 pozicionet vakante në KQZ, brenda datës 2 tetor

Kandidatët për në KQZ-në

 1. Theodhori Sollaku
 2. Bledar Skënderi
 3. Lefteri Lleshi
 4. Hysen Osmanaj
 5. Lealba Pelingu
 6. Ledio Braho
 7. Helga Vukaj
 8. Dritan Caka
 9. Odeta Berberi
 10. Arenc Cela
 11. Irsa Ruci
 12. Agim Paskali
 13. Halil Hyseni
 14. Anjeza Dajzmaili
 15. Spiro Maliqi
 16. Naim Mecalla
 17. Redinela Beqiraj
 18. Durim Grabova
 19. Farie Osmani
 20. Arben Xhiku
 21. Përparim Shullazi
 22. Eldrina Karafili
 23. Haki Mustafa
 24. Arben Isaraj
 25. Odeta Seferaj
 26. Lindita Tako
 27. Kamerion Salillari
 28. Ardian Myslimaj
 29. Besnik Maho
 30. Eldrina Karafili
 31. Artan Kodheli
 32. Sali Shehu
 33. Leonard Gremshi

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto