Ngjarja tronditëse në Tiranë/ Dyshohet për atentat me telekomandë, makina shpërtheu mbi urë

19:36 15/09/20201min170
foto-1

Një automjet në lëvizje ka shpërthyer në Tiranë, si pasojë e vendosjes së një sasie tritoli.

Qytetarët janë tronditur pasi ngjarja ndodhi në një nga zonat më të populluara në kryeqytet.

BalkanWeb raporton se ngjarja në ‘’Vasil Shanto’’ dyshohet se është një atentat me lëndë plasëse i telekomanduar.

Dyshohet se lënda plasëse iu vendos automjetit në pjesën e përparme të saj dhe është shkatërruar tashmë.

Ndër të tjera automjeti shëprtheu mbi urë dhe dyshohet se me nisjen e saj shpërthimi është telekomanduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *