Nga ish-drejtues policie tek gazetarët, lista me 140 emra që do të votojnë të shtunën demokratët

11:43 09/10/20206min281
selia-PD (3)

Demokratët e Qarkut të Tiranës do të votojnë të shtunën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia.

Në listën e publikuar nga PD, bie në sy se pjesë e listës është Grida Duma, por dhe të tjerë personazhe, si futbollisti Andi Lila dhe gazetari Basir Çollaku, apo dhe vet zëdhënësja e PD-së Ina Zhupa.

DEGËT E TIRANËS

Dega TIRANA 1

 1. ALDO BUMÇI
 2. BISLIM AHMETAJ
 3. BLERINA ZYLFO
 4. ENNO BOZDO
 5. IZET HYSA
 6. LILI SULA
 7. RAMAZAN SHUSHKU

Dega TIRANA 2

 1. ADRIAN TUFINA
 2. AGIM PARLLAKU
 3. BASIR ÇOLLAKU
 4. BLERINA BANUSHI
 5. BLERINA BROVINA
 6. FLORJON MIMA
 7. IVI KASO
 8. MAJLINDA PRENDI
 9. MIRELA TABAKU

10.SOKOL ALLARAJ

Dega TIRANA 3

 1. AIDA SHEHU
 2. ALFRED PLLUMBI
 3. ANDRIN TAHIRI
 4. ÇLIRIM GJATA
 5. LEDIA SULA
 6. LEDOR MARKU

Dega TIRANA 4

 1. ERZEN BREÇANI
 2. GENT STRAZIMIRI
 3. KLAUDIA NEZIRAJ
 4. MARK UKA
 5. MIRGEN ZAÇELLARI
 6. SOKOL PREÇI

Dega TIRANA 5

 1. AGRON SHEHAJ
 2. AKIL KRAJA
 3. ALEKSANDER BIBERAJ
 4. ARBEN KASHAHU
 5. BESMIRA MANAJ
 6. BESMIRA PETRITI
 7. DORJAN TELITI
 8. DURIM KRAJA
 9. EDLIRA BEQIRI

10.ENDRIN GJIPALI

 1. GENC POLLO

12.GERT BOGDANI

13.LEDIANA FRATARI

14.TEUTA STAROVA

Dega TIRANA 6

 1. EDUARD HAJKO
 2. FATBARDH KADILLI
 3. INA ZHUPA
 4. KLODIANA SHALA
 5. MAJLINDA ZOÇA
 6. ORNELDA ZEFI
 7. SHPETIM AGOLLI

Dega TIRANA 7

 1. ALBANA VOKSHI
 2. ALFRED RUSHAJ
 3. ARTAN POGONI
 4. EDA SHULI
 5. ERALD SHULLA
 6. ERGES ESKIU
 7. ETION KAPEDANI
 8. JULIAN DEDA
 9. RENALD RISTA

10.SAMI KOÇEKU

 1. TAULANDA JUPI

12.ZAK TOPUZI

Dega TIRANA 8

 1. ANILA JANI
 2. ARTA SAKJA
 3. ENI KASMI
 4. GENTJAN MUÇA
 5. ILIR PILKU
 6. JORIDA TABAKU
 7. NDERIM HORESHTA
 8. TOMORR ALIZOTI
 9. URAN ABAZI

10.VEHAP KOLA

Dega TIRANA 9

 

 1. ALFRED PJETRI
 2. ARBEN RISTANI
 3. GRIDA DUMA
 4. HASAN CANI
 5. ILIRJAN LAÇI
 6. ROBERT BUDINA
 7. ZAMIRA BUSHATI

Dega TIRANA 10

 1. BELIND KËLLIÇI
 2. EDUARD KELMENDI
 3. ENKELEIDA SALLAKU
 4. ERVIN MINAROLLI
 5. ILIR STOJKU
 6. IRSIDA SHEHI
 7. MATEO SPAHO
 8. NADA KALLÇIU
 9. SEBASTIANA BYTYÇI

10.ZHANETA NDREGJONI

Dega TIRANA 11

 1. AHMET PRENÇI
 2. ORJOLA PAMPURI
 3. SUADA VATHI
 4. VEBINA RESULI

Dega TIRANA 12

 1. ETHEM AGA
 2. FORCIM KOLA
 3. GAZMEND DIBRA

Dega TIRANA 13

 

 1. EMRI VATA
 2. ELDONA SIPRI
 3. KLODIAN LUZI

Dega TIRANA 14

 1. BESIM KUKA
 2. MIGENA KAZDEDA
 3. TAHSIM MEMA

Dega TIRANA 15

 1. HALIM KOSOVA
 2. PETRIT SUDI
 3. VATH TABAKU

Dega TIRANA 16

 1. EDUART REXHA
 2. FESTIM MAQINAJ
 3. FLAMUR NOKA
 4. ILIR ZMALAJ
 5. MINUSHE LAZAJ

Dega RROGOZHINE

 1. AGRON KAJA
 2. EQEREM DELIU
 3. SHKELQIM KALEMI
 4. SOKOL GOSA
 5. TOMOR BALLABANI
 6. VLADIMIR MANUSHI

Dega VORE

 1. ARDIAN XHAKONI
 2. FIQIRI ISMAILI
 3. HYSNI MARA
 4. ISUF DEMIRXHIU
 5. YMER MARKU

 

Dega KAMEZ

 1. ALFRED HALILAJ
 2. BILBIL BAJRAKTARI
 3. DHIMITER VATA
 4. MUNIR SHEHU
 5. TOMORR KOTARJA
 6. XHELAL MZIU
 7. YLBER VATA

Dega KAVAJE

 1. ANDI LILA
 2. FISNIK QOSJA
 3. MIRAZH SHKODRA
 4. SHKELQIM HOXHA
 5. SUZANA ARKAXHIU
 6. PËRPARIM ÇAÇA

Dega PASKUQAN

 1. AGRON HAJDARKOLA
 2. ARMEND GJANA
 3. HAVZI AHMATI
 4. FATOS REXHA
 5. FLAMUR HOXHA
 6. XHELIL KOLECI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto