Nëna me Covid-19 sjell në jetë beben te ‘Koço Gliozheni’, të porsalindurit i bëhen analizat, ja përgjigja befasuese

18:17 14/08/20201min127
Bebe-1

Në maternitetin “Koço Gliozheni” në kryeqytet, një nënë e konfirmuar e infektuar me Covid-19 ka sjellë në jetë foshnjën e saj.

Nëna së bashku me foshnjën kanë shkuar në shtëpi, ndërsa mësohet se pas lindjes, të porsalindurit i është bërë analiza dhe ka dalë negativ për Covid-19.

Nëna do ndiqet në shtëpi nga mjekët.

Ky është rasti i parë në vendin tonë që një nënë e infektuar me Covid-19 sjell në jetë një fëmijë, i cili për më tepër rezulton negativ në testin e kryer.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto