Në territorin e vendit tonë do të ketë sërish reshje shiu këtë të martë, 12 tetor 2021

08:44 12/10/20211min49
auto_Moti-7-maj-2016-780x4391553673189

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qëndra me presion të ulët atmosferik e pozicionuar në Adriatik e cila do të kushtëzojë mot me rreshje shiu në territorin e Shqiperisë në fillimin e javës.

E martë, 12 tetor 2021

Moti do të jetë me kthjellime në zonën perëndimore dhe vranësira me  reshje shiu të izoluara në zonat malore. Era do të jetë me drejtim Veri-Lindje me shpejtësi  8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,0 deri në 1.5 metër në det hapur. Temperaturat do të jenë me rritje të lehta.

Temperaturat:

Zona malore        6/16°C
Zona e ulët          14/23°C
Zona bregdetare  15/23°C

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *