Në fund të muajit përballja e parë televizive midis Trump dhe Biden

11:15 07/09/20201min90
Trup Biden

Gjatë procesit të zgjedhjeve presidenciale në SHBA, kandidatët Trump dhe Biden do të ndajnë platformat e tyre në një përballje televizive në transmetimin e drejtpërdrejtë tri herë. Raundi i parë është më 29 shtator …

Zgjedhjet presidenciale në SHBA do të zhvillohen të martën më 3 nëntor, mbeten 57 ditë deri në votime.

Në njërën anë është Trump dhe në anën tjetër është Biden. Përveç moshës së tyre, ata nuk kanë asgjë të përbashkët në lidhje me politikën, as në politikën e brendshme dhe as në politikën e jashtme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Rreth Nesh

Pusullashqiptare.al vjen si një iniciativë gazetarësh të rinj që parim themelor kanë informimin e publikut në mënyrë të paanshme. Ne do të jemi gjithmonë të pavarur, të vërtetë, në krah të interesit publik.


Kontakto